8 maj 2016

Jak pragnąć, by otrzymać to, o czym się marzy?


   


   Czym jest pragnienie? Jest to ogromna potrzeba posiadania kogoś lub czegoś, wywołana brakiem tego lub niedoborem. Oto sucha definicja. Jeśli chodzi o głębszą refleksję można powiedzieć, że pragnienie jest ogromnym marzeniem, którego spełnienie powinno zaspokoić naszą potrzebę, a co za tym idzie przyczynić się do naszej radości oraz polepszenia jakości życia. Napisałam "powinno", gdyż nie zawsze tak się dzieje...
Jeśli pragniemy konkretnego człowieka w sensie życiowego partnera i uda nam się stworzyć z nim związek, może się stać tak, że wcale nie da on nam szczęścia, a wręcz może zadawać nam cierpienie. Nasz wyidealizowany obraz danego człowieka znika, a pojawia się szara rzeczywistość. Jego wady mogą stać się dla nas nie do zniesienia. Jak się więc okazuje, nie zawsze nasza świadomość wie, co jest dla nas najlepsze.
Czy to oznacza, że nie powinniśmy pragnąć czegoś, co jest niezbędne do życia, niczym powietrze, czy woda? Oczywiście, że nie! Człowiek po to ewoluował wyżej, niż zwierzęta, by swoim umysłem potrafił określać tor swojego życia, jego kierunek i cel. Bogaci nie stali się zamożnymi tylko dlatego, że poprzestawali na myśleniu o jedzeniu i odzieniu, ale wyobrażali sobie, jak opalają się przed swoją willą z basenem, czy pływają jachtem. Dla przeciętnego człowieka to nie do pomyślenia! Jak te wszystkie rzeczy mogą stać się rzeczywistością. Mogą! I staną się! Ale... "Marze­nia zwyk­le się spełniają, ale nie tak i nie wte­dy, kiedy te­go prag­niemy"- mawiała Maria Dąbrowska.
Cytat ten brzmi trochę frustrująco, ale nie oznacza, że na spełnienie swoich marzeń będziemy musieli czekać kilkanaście lub co gorsze, kilkadziesiąt lat. Może to zająć tyle czasu przez utworzenie blokady w naszej głowie i kiedy rzeczywiście uwierzymy, że stanie się to w tak odległym czasie. A gdyby tak wmówić sobie, że wydarzy się to już niedługo? W konkretnym, niedalekim okresie? Będzie to fantastyczna zabawa, która dostarczy nam wiele radości. Jednak nie poddajmy się rozczarowaniu, jeśli po określonym czasie nic się nie wydarzy. Na pewno spełnienie jest tuż tuż.
Wszystko jest możliwe dla umysłu nieograniczonego barierami, stereotypami, strachem. Jedynym ograniczeniem, jakie istnieje, to granice naszej wyobraźni. Wszystko można stworzyć. Nawet to, co dziś wydaje się niemożliwe. Wielcy wynalazcy nie dokonali odkryć, bo wiedzieli gdzie ich szukać. Oni jedynie wiedzieli, czego poszukują i to wystarczyło, by znalazł się sposób. Wielu z nich miało wizję jednego, a przypadkiem stworzyli drugie, zupełnie coś innego, fantastycznego, co okazało się bardzo ważnym odkryciem.
By coś osiągnąć przede wszystkim postaw sobie cel, dokładnie go formułując. Impuls do działania przyjdzie sam. Spotkasz odpowiednie osoby, które cię poprowadzą. Trafisz na korzystne zbiegi okoliczności, które doprowadzą cię tam, gdzie jesteś w swojej głowie. Nie pytaj mnie, jak to działa, bo nie wiem. Nikt tego nie wie. To, że czegoś nie widać, nie oznacza, że nie istnieje. Prawo przyciągania działa dla osób, które w nie wierzą. Bóg pomaga tym, którzy w Niego wierzą. Szczęście sprzyja tym, którzy w nie wierzą. Beznadziejność ogarnia duszę tych, którzy w nią wierzą.
Nieważne w co wierzysz. Bez względu na to, czy jest to dla ciebie dobre lub złe, powołujesz to do życia i staje się ono twoim życiowym doświadczeniem. Czy kontrolowanie swoich myśli to dobry pomysł? Pomysł tak, ale wykonanie może doprowadzić cię do rozstroju nerwowego. W życiu postaraj się wsłuchiwać w swoje uczucia. One doskonale wiedzą, jaki jest twój nastrój. Jeśli jest zły, to postaraj się na wszelkie możliwe sposoby go poprawić. Choć na chwilę. Jedna przyjemna chwila przyciągnie kolejne i tak wyjdziesz z dołka, w którym się znalazłeś. Najważniejsze, to ustabilizować swój umysł, a on podpowie, jak wydostać się z tarapatów.
Nieważne kim jesteś, jaki jesteś i co posiadasz. I tak osiągniesz to, czego pragniesz, układając swoje idealne życie w myślach. Umysł jest największą, niedocenianą potęgą, jaka istnieje na świecie. Jesteś chory, biedny, nieszczęśliwy, ale póki myślisz, możesz zmienić swoje życie od zera. Używaj mózgu, kształtuj swoje idealne życie w głowie, postępuj za impulsami, które pchną cię do działania, czyń to, co podpowiada ci intuicja. Wyjdziesz z tego...
Jeśli nie działa, nie użalaj się i nie poddawaj. Nie krytykuj. Przyjdź do mnie, kiedy ci się wreszcie uda, a wtedy będziesz wiedział, że jesteś potężniejszy, niż ci to wmawiano.
               Gratulacje dla tych którzy  przeczytali do końca :)
OGROMNIE WAS PRZEPRASZAM ZA JAKOSC ZDJEC !!!

 Sweterek -New Look
Spódniczka - H&M
Buty- Sizeer

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję, że wszedłeś na mojego bloga. Mam nadzieję, że zostawisz opinię w komentarzu i zaobserwujesz żeby być na bieżąco. Dziękuje Ci bardzo :)
*Każdy pozostawiony komentarz bardzo mnie motywuje i za każdy z osobna bardzo dziękuje.
*Nie bawię się w obs/obs,kom/kom! Chcę mieć prawdziwych czytelników.
*Jeśli teraz to czytasz to wiedz,że dzięki Tobie się uśmiechnęłam!♥

STATISTIC

FOLLOWERS