28 lip 2017

DZIECI

                                                                       ~ My cat ~  Dzieci... Przejawiają w sobie tyle radości i bezinteresowności, że aż niekiedy im zazdroszczę. Nie mają żadnych problemów i tak naprawdę jedyne czym się przejmują to czy będą miały w co się bawić w przedszkolu, w domu z rodzeństwem... ale nie wszystkie. Straszliwie przykre jest to kiedy w jakimś domu nie dzieje się dobrze, nie ma miłości, ciepła rodzinnego ale za to jest krzyk, niekiedy alkohol... Trochę nawiązuje tym do moich dwóch poprzednich postów KLIK / KLIK. Ja moje dzieciństwo wspominam bardzo dobrze, niczego mi nigdy nie brakowało. Pamiętam, że było pełne beztroski, uśmiechu i zwierząt! Od samego bobasa wiedziałam o szacunku do zwierząt ale to temat na inny post. Ciągle prosiłam rodziców o jakieś nowe zwierzątka - były: rybki,chomiki,świnka morska,króliki,koty (mnóstwo aż do dzisiaj!),psy i tak naprawdę wiele innych nawet żółw! Biegałam razem z młodszym rodzeństwem na bosaka po mokrej trawie, moja mama nie trzymała nas w czterech ścianach, było nas wszędzie pełno, obserwowaliśmy i uczyliśmy się świata dzięki licznym spacerom - było ich wiele a nie ze szkoły do domu i tyle... Od najmniejszego jeździłam najpierw ja z rodzicami potem z rodzeństwem nad morze i nie tylko. Mogę śmiało powiedzieć, że moje dzieciństwo było takie jak  bym sobie teraz wymarzyła! Pełne miłości, opieki i troski. W bezpiecznym domu z którego nikt nas nie wyrzuci a nie jak wynajem. Ostatnio dużo myślę o tym dlaczego ludzie którzy posiadają dzieci zachowują się i myślą w sposób w ogóle dla mnie niezrozumiały. Nie  wiem nawet jak to ująć a powinnam wyciągnąć jakiś wniosek z tego co piszę ale tym razem zostawię to Wam. Może oświecicie mnie jak to jest? Czy ja jestem nie myśląca

17 komentarzy:

 1. Ja swoje dzieciństwo też wspominam bardzo dobrze. To prawda, dzieci nie mają żadnych problemów, czasami chciałabym wrócić do tych czasów jak byłam dzieckiem, ale niestety tak się nie da.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Problemy dzieci są dla nich tożsame z tym, jakim stresem dla dorosłego może być praca, obowiązki, czy rachunki. Człowiek od najmłodszych lat uczy się radzić sobie z problemami, które są na miarę etapu rozwoju, w którym aktualnie jest. Także taki - niby głupi - problem, w co się bawić, może być nie lada problemem dla takiego malucha ;) Niestety czasem jest tak, że dorośli nie potrafią być dorosłymi i dzieci zmuszone są do stawienia czoła problemom, które zdecydowanie je przerastają. A czemu tak się dzieje? Najprawdopodobniej dlatego, że łapią się za dojrzałe rzeczy, nie będąc wcale dojrzałymi ;)
  Zapraszam do siebie: KLIK! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Także miałam cudowne dzieciństwo i strasznie szkoda mi tych dzieci, które nie zaznają tego ciepła rodzinnego :(

  Uśmiech dla Ciebie i miłego dnia! :)
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasy się niestety zmieniają i ludzie nie przejawiają już w sobie tak dużej troski jak kiedyś. Wolą używki różne, technologie XII wieku:/
  Zapraszam :)
  ania-ania3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze chciałam mieć cały dom w zwierzakach! Potrafią one bardzo zmienić nasze życie-oczywiście na lepsze. Dzieciństwo też miło wspominam, ale niestety pamiętam kilka złych wydarzeń. Mimo to chciałabym wrócić do tego czasu, bo był on naprawdę świetny :)
  MOJ KANAŁ NA YT
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. Z własnego doświadczenia zauważyłam ,ze teraz dzieci jak wyjdą z wózka to jest wielka tragedia, a jak wejdą w kałużę i się pobrudzą to mogą już nie wracać, bo zostaną okrzyczane..

  xclaudia-wojcik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasami chciałabym powrócić do czasów dzieciństwa, choćby do przedszkola ;)

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow, your blog is amazing! I love it! xx
  Would you like to follow each other? If yes, please follow me on the my blog and let me know in the comments of my newest posts.
  I following you! #172
  Would you like to follow me back, I would be glad. ^^
  Have a great day!

  cleopatrassecret.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Też bardzo dobrze wspominam swoje dzieciństwo. Byłam bardzo szalonym dzieckiem, co raz do głowy wpadały mi nowe pomysły, aby coś nabroić :D
  Teraz wiele się zmieniło. Dla ludzi ważniejsza jest praca, niż odpowiednie wychowanie dzieci. A dzieci? Zamiast pogłębiać relacje z rodzicami poprzez zwykłą rozmowę, wolę cały dzień przesiedzieć przed komputerem.
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również bardzo dobrze wspominam swoje dzieciństwo. Jest mi bardzo przykro dzieci, które muszą wychowywać się w rodzinach, gdzie nie zaznają ciepła ani miłości.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ooo lubię wspominać te czasy :)
  Wszystko wtedy wyglądało tak inaczej!

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja swoje dzieciństwo też wspominam bardzo dobrze.
  Teraz coraz częściej rodzice są zapracowani, nie zwracają uwagi na zachowanie dziecka i jego wychowanie. Czasem problemem jest też alkohol itp. A potem w wieku np. 13 lat dziecko zaczyna chodzić 'na fajki', spędza po 6 godzin przy komputerze, a na świadectwie ma same dwójki. Najgorsze jest to, że w dużej mierze odpowiedzialni są za to rodzice, którzy nie upilnowali dziecka, nie wpoili mu różnych wartości, nie powiedzieli co jest złe, a co dobre. Szkoda :/
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Takk....dzieciństwoo<3 To były cudowne lata ;) I to proszenie rodziców o zwierzatka :D

  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje dzieciństwo to była bajka. Teraz dzieci siedzą oczami w telefonach...ehh ;(
  Obserwuję, FashionxxDesign - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja też miałam cudowne dzieciństwo i nadal czuję się fantastycznie. Przykro, że nie wszyscy mogą ta pozytywnie tego doświadczyc.

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 16. Moje dzieciństwo też było super! Śliczne zdjęcia :)
  >>alicce-alice.blogspot.com<<

  OdpowiedzUsuń
 17. Najchętniej wróciłabym do tego bezproblemowego czasu!
  lessarax.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję, że wszedłeś na mojego bloga. Mam nadzieję, że zostawisz opinię w komentarzu i zaobserwujesz żeby być na bieżąco. Dziękuje Ci bardzo :)
*Każdy pozostawiony komentarz bardzo mnie motywuje i za każdy z osobna bardzo dziękuje.
*Nie bawię się w obs/obs,kom/kom! Chcę mieć prawdziwych czytelników.
*Jeśli teraz to czytasz to wiedz,że dzięki Tobie się uśmiechnęłam!♥

STATISTIC

FOLLOWERS